B32776H0156K000
CAP, 15UF, 1.1KV, FILM, RADIAL; Capacitance: 15µF; Voltage Rating: 1.1kV; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32776H Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor